Simple Ways to Save : Use What You Buy

Share via email

Every week I buy a ton of produce with great intentions of healthy snacks.

Inevitably, I find it sometime later, moldy & gross.

Such a waste – of good food & money.  By only purchasing food I know I will eat, I have saved $5-7 a week, or $260 – $364 a year.

Print Friendly

Tags : ,

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.


Leave Comment

Current month ye@r day *

CommentLuv badge